Sıkça Sorulan Sorular

Su Arıtma Cihazları Hakkında Detaylı Bilgi mi Arıyorsunuz? S.S.S.

 • Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım?

  Artan nüfus ve kentleşme ile birlikte, içme sularımız maalesef çevresel faktörlerden dolayı, sağlıklık olarak bireylere ulaşmamaktadır. Su tüketimi için hazır plastik ambalajlarda olan sular tüketilmektedir. Bu şekilde tüketimin zaman geçtikçe ne kadar zararlı olabileceği herkes tarafından bilinmektedir. Hazır suların ne kadar süredir bekletildiği, kullanılan plastiklerin türleri, güneşe ne kadar maruz kaldıkları... gibi birçok olumsuz faktör bulunmaktadır. Ama yıllardır bu tüketimin alternatifi su arıtma cihazları kullanılmaktadır. Kendi suyunuzu arıtarak, içiniz rahast bir şekilde sağlıklı ve daha az maliyet ile tüketebilirsiniz.

  • Ph deeğeri yüksek su tüketirsiniz.
  • Ekonomik olarak su tüketirsiniz.
  • Zararlı minareller yok edilir ve daha sağlıklı su tüketirsiniz.
 • Her Su Arıtılabilir Mi?

  Evet, Öncelikle arıtılacak suyun analizi yaptırılarak suya özel filtreler seçilerek Reverse Ozmos sitemi ile doğada bulunan yer altı ve yer üstü sularının hepsi arıtılabilir.

 • Su Arıtma Sistemi Nedir?

  Su arıtma sistemi su içerisindeki klor, tortu, ağır metal, organik ve inorganik maddeleri çeşitli seviyedeki filtre aşamaları ile etkili ve sağlıklı biçimde arıtan üst düzey bir sistemdir.

 • Kullanmakta Olduğumuz Suların Ortak Özellikleri Nelerdir?

  Artezyen ve şehir şebeke sularında tortu, partikül, ağır metal, klor ve diğer kimyasallar, virüs, bakteri, kireç ve mikroorganizmalar bulunur. İdeal nitelikteki içme suyu tüm bu maddelerden arındırılmalıdır.

 • Su Arıtma Sistemleri Güvenli Midir?

  İdeal içme suyu zararlı tüm maddelerden arındırılmış, Türkiye ve dünya sağlık örgütleri kıstaslarına uygun pH ve mineral seviyesinde olmalıdır. Ters ozmos su arıtma sistemleri vücuttan tahliye edilen atık suda dahil olmak üzere, deniz suyunu dahi içme suyuna çevirebilen membran teknolojisine sahiptir. Bu sayede arıtılması en basit kum, çakıl gibi maddelerin yanı sıra, bakteri ve virüsleri de filtre edebilmektedir.

 • En iyi su arıtma Cihazı?

  Çok göreceli, olan su arıtma sektörü özellikle ülkemizde çok hızlı büyüyen bir sektördür. En iyi su arıtma cihazı öncellikle marka ile alakalıdır. Sektörde yıllardır hizmet veren firmalardan ürün tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Metropol markası 20 yılı aşkın süredir, Türkiye'nin 81 ilinde her evde bulunmaktadır. Geniş servis ağı ve yüksek kaliteli ürünlerden oluşan sistemleri kullanmaktadır. Su Arıtma Cihazı alırken cihazdan önce hangi markayı tercih ettiğinize öncelik vermelisiniz.

 • Su Arıtma Cihazı Fiyatları 2022

  Pandemi ve son zamanlarda yaşanan global kriz ile birlikte artan ürün fiyatları maalesef su arıtma fiyatlarınıda etkilemiştir. Ortalama fiyatlar ile bu sorunuzun cevabını sitemiz üzerinden bulabilirsiniz. Öncelikle alacağınız cihazın özellikleri kullanım alanına uyup, uymadığına dikkat etmelisiniz. Firmamız en iyi fiyatları, en iyi kalitede sunmaya devam etmektedir.

  • Ürün Tipi En Düşük En Yüksek
   Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazı 1750 TL 3.900 TL
   Pompasız Su Arıtma Cihazı 1.700 TL 3.500 TL
   Pompalı Su Arıtma Cihazı 1.750 TL 3.800 TL
   Tezgah Üstü Su Arıtma Cihazı 1.000 TL 2.500 TL
   Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri Fiyat Sorunuz Fiyat Sorunuz
   Arıtmalı Su Sebilleri 3.800 TL Fiyat Sorunuz
   Bina Girişi Su Arıtma Cihazı 2.800 TL Fiyat Sorunuz
 • Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

  Su arıtma cihazlarının filtreleri kullanım miktarı ve süresine göre periyodik olarak yenilenmesi gerekmektedir. Gerekli filtre ömrünü doldurduktan sonra, bu filtreler sağlıklı bir şekilde arıtım yapamaz. Ortalama olarak Su Arıtma Cihazlarınızın filtrelerini; 6 ayda bir değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bu aşamada gerekli değişimi yetkili servislerin yapmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle bakım işlemide yapılacaktır. Firmamız aşağıdaki hizmetleri vermektedir.

  • Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi
  • Su Arıtma Cihazları Yedek Parçaları
  • 81 İlde Su Arıtma Cihazı Tamir ve Arıza Giderme
  • Su Arıtma Filtreli Fiyatları 2022